Strony polecane

Kategorie

Archiwum

Meta

    wypożyczalnie samochodów w warszawie okęcie | regeneracja dpf Podejmując decyzję o zakupie samochodu i jeżeli wiemy że samochody sprowadzane w niektórych modelach sa zdecydowanie tańsze w USA, zwłaszcza jeżeli są to samochody powypadkowe to wówczas możemy być pewni że zakupimy zdecydowanie bardzo tanie samochody. Oczywiście nie każdy model opłaca nam się sprowadzać, zwłaszcza, jeżeli samochody są bardzo tanie to wówczas koszty transportu będą bardzo wysokie. Jednak pomimo tego import ze Stanów ciągle się rozwija i z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na taką formę zakupu samochodu. Oczywiście wynika to z czysto ekonomicznych kalkulacji. Jednak nie tylko pieniądze są ważne, wiele osób decyduje się na zakup samochodów w USA ze względu na niepowtarzalny klimat tych samochodów. Amerykańskie samochody zdecydowanie różnią się od ich europejskich konkurentów. Wielokrotnie jest również tak ze jeżeli śledzimy aukcje internetowe samochodów to możemy znaleźć bardzo tanie auta, których cena zdecydowanie zaskoczy nas na plus. To właśnie decyduje o atrakcyjności tego kierunku

Finansowanie zakupu samochodu

24th Listopad 2014

Kupno samochodu w zależności od tego w jakim wieku samochód kupujemy może być tanie, ale często jest to wydatek dość znaczny, który może być problemem i należy wtedy zastanowić się nad tym w jaki sposób będziemy chwili sfinansować zakup naszego nowego samochodu. Do wyboru mamy trzy opcje. Kupić samochód możemy za gotówkę, jednak zwłaszcza w przypadku kiedy prowadzimy własną firmę to niekoniecznie może to być opłacalne dla nas. Druga sprawa to zakup na kredyt lub w leasingu.

Obie z tych opcji mają swoje plusy i minusy. Jeżeli prowadzimy firmę a do tego jesteśmy płatnikiem podatku VAT to opcja leasingu jest dla nas niezmiernie korzystna. Dzięki temu możemy odzyskać część podatku VAT a całą ratę wrzucimy sobie w koszty uzyskania przychodu, jednak pamiętajmy że musimy spłacić wszystkie raty i wykupić samochód żeby był nasz.  W przypadku zakupu na kredyt dostaniemy fakturę VAT, ale żeby odliczać np. paliwo będziemy musieli prowadzić książkę przebiegu kilometrów. Tak więc wszystko ma swoje plusy i minusy.

Powiązane:
Post tags:

Brak komentarzy »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.