Strony polecane

Kategorie

Archiwum

Meta

    przesyłki kurierskie cennik Podejmując decyzję o zakupie samochodu i jeżeli wiemy że samochody sprowadzane w niektórych modelach sa zdecydowanie tańsze w USA, zwłaszcza jeżeli są to samochody powypadkowe to wówczas możemy być pewni że zakupimy zdecydowanie bardzo tanie samochody. Oczywiście nie każdy model opłaca nam się sprowadzać, zwłaszcza, jeżeli samochody są bardzo tanie to wówczas koszty transportu będą bardzo wysokie. Jednak pomimo tego import ze Stanów ciągle się rozwija i z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na taką formę zakupu samochodu. Oczywiście wynika to z czysto ekonomicznych kalkulacji. Jednak nie tylko pieniądze są ważne, wiele osób decyduje się na zakup samochodów w USA ze względu na niepowtarzalny klimat tych samochodów. Amerykańskie samochody zdecydowanie różnią się od ich europejskich konkurentów. Wielokrotnie jest również tak ze jeżeli śledzimy aukcje internetowe samochodów to możemy znaleźć bardzo tanie auta, których cena zdecydowanie zaskoczy nas na plus. To właśnie decyduje o atrakcyjności tego kierunku

Historia motoryzacji

2nd Wrzesień 2015

 

Motoryzacja to wszystkie pojazdy, które są napędzane różnego rodzaju silnikami. Rozwinęła się dopiero w XIX wieku. Wiek XX był oczywiście wiekiem największego rozwoju nie tylko motoryzacji, ale też innych dziedzin przemysłu. Nie byłoby jednak osiągnięć w dziedzinie motoryzacji, gdyby nie wcześniejsze odkrycia. Najpierw przecież musiało powstać koło, które towarzyszy ludzkości już od starożytności, kiedy to Sumerowie wymyślili koło. Gdyby nie wynalazek koła, ubogi byłby nasz świat dzisiaj. Prędzej czy później koło oczywiście by powstało. To właśnie wynalazek koła sprawił, że zaczęto się usilnie zastanawiać nad tym, jak wykorzystać go w transporcie.

Tak powstały pojazdy z kołami – najpierw były oczywiście napędzane przez samego człowieka. Później wykorzystywano do tego zwierzęta – wychwytywano dzikie konie i zaczęto je udomawiać. W ten sposób konie stały się dla człowieka siłą roboczą. Dopiero po kilku tysiącach lat zaczęły powstawać pierwsze silniki, które wykorzystano później w motoryzacji.

Powiązane:
Post tags:

Brak komentarzy »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.