Strony polecane

Kategorie

Archiwum

Meta

    http://kurso.edu.pl/SEP-G1-G2-G3 Podejmując decyzję o zakupie samochodu i jeżeli wiemy że samochody sprowadzane w niektórych modelach sa zdecydowanie tańsze w USA, zwłaszcza jeżeli są to samochody powypadkowe to wówczas możemy być pewni że zakupimy zdecydowanie bardzo tanie samochody. Oczywiście nie każdy model opłaca nam się sprowadzać, zwłaszcza, jeżeli samochody są bardzo tanie to wówczas koszty transportu będą bardzo wysokie. Jednak pomimo tego import ze Stanów ciągle się rozwija i z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na taką formę zakupu samochodu. Oczywiście wynika to z czysto ekonomicznych kalkulacji. Jednak nie tylko pieniądze są ważne, wiele osób decyduje się na zakup samochodów w USA ze względu na niepowtarzalny klimat tych samochodów. Amerykańskie samochody zdecydowanie różnią się od ich europejskich konkurentów. Wielokrotnie jest również tak ze jeżeli śledzimy aukcje internetowe samochodów to możemy znaleźć bardzo tanie auta, których cena zdecydowanie zaskoczy nas na plus. To właśnie decyduje o atrakcyjności tego kierunku

Jak sprowadzić auto?

3rd Sierpień 2010

Jeżeli kupimy samochód w Stanach Zjednoczonych i na import aut ze Stanów jest to związane jeszcze z dodatkowymi kosztami. Oczywiście koszty te wynikają z konieczności sprowadzenia zakupionego samochodu do kraju. Koszty, o jakich tutaj mówimy to przede wszystkim koszty transportu ze Stanów do Polski. Konieczność opłacenia podatku VAT jak i cła. To podstawowe różnice, ponieważ jeżeli sprowadzamy samochód z terenu Unii Europejskiej nie ma konieczności płacenia za niego cła.

VAT również nie zawsze musimy opłacać, wystarczy, że już opłaciliśmy go kupując auto (gdy mamy fakturę) i wówczas jesteśmy zwolnieni z tego obowiązku. Jeżeli chodzi o akcyzę to jest ona naliczana bez względu na to z jakiego kraju sprowadzany jest samochód. Jeżeli będziemy kupować auto uszkodzone i sprowadzać je ze Stanów Zjednoczonych jako używane warto jest przypilnować, aby samochód spełniał odpowiednie normy techniczne. Podstawowa sprawa to zmiana kolorów kierunkowskazów. Ważne jest również właściwe dostosowanie rury wydechowej do specyfikacj technicznej dopuszczonych samochodów do ruchu w Polsce.

Powiązane:
Post tags: , ,

Brak komentarzy »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.