Strony polecane

Kategorie

Archiwum

Meta

    Iveco Daily 35S | Wszystkie ramki na tablice rejestracyjne objęte są gwarancją producenta | ford focus Podejmując decyzję o zakupie samochodu i jeżeli wiemy że samochody sprowadzane w niektórych modelach sa zdecydowanie tańsze w USA, zwłaszcza jeżeli są to samochody powypadkowe to wówczas możemy być pewni że zakupimy zdecydowanie bardzo tanie samochody. Oczywiście nie każdy model opłaca nam się sprowadzać, zwłaszcza, jeżeli samochody są bardzo tanie to wówczas koszty transportu będą bardzo wysokie. Jednak pomimo tego import ze Stanów ciągle się rozwija i z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na taką formę zakupu samochodu. Oczywiście wynika to z czysto ekonomicznych kalkulacji. Jednak nie tylko pieniądze są ważne, wiele osób decyduje się na zakup samochodów w USA ze względu na niepowtarzalny klimat tych samochodów. Amerykańskie samochody zdecydowanie różnią się od ich europejskich konkurentów. Wielokrotnie jest również tak ze jeżeli śledzimy aukcje internetowe samochodów to możemy znaleźć bardzo tanie auta, których cena zdecydowanie zaskoczy nas na plus. To właśnie decyduje o atrakcyjności tego kierunku

Wszystkie opony samochodowe posiadają swoje specjalne oznaczenia, których umiejętność poprawnego odczytania gwarantuje dobry dobór opon dla poszczególnego modelu pojazdu. Nie wszyscy potrafią odczytać oznaczenia opon samochodowych zunifikowanych przez każdego producenta i dlatego też warto zapoznać się z niniejszym artykułem, który pokrótce przedstawi różne rodzaje takich oznaczeń. Przede wszystkim, do takich oznaczeń należy rozmiar opony. Jeśli spotkamy się z oznaczeniem 175/70 R14 to oznacza to mniej więcej tyle, że szerokość profilu to 175, 70 to stosunek wysokości profilu do jego szerokości, R oznacza, że jest to opona radialna, natomiast liczba 14 to średnica felgi podana w calach.

Na oponach zaznaczony jest także kierunek toczenia opony, indeks nośności oraz prędkości opony samochodowej, data jej produkcji oraz to, czy dana opono dopuszczalna jest do użytku w krajach Unii Europejskiej. Każdy kierowca powinien znać przynajmniej kilka podstawowych oznaczeń, bo pomoże to dobrać odpowiednie opony samochodowe do pojazdu.

Powiązane:
Post tags:

Brak komentarzy »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.